Toksykologia


Kancelaria Detektywistyczna Detektonica na zlecenie Klienta dyskretnie pozyskuje materiał do badań i przeprowadza ekspertyzy przy współpracy z Instytutem Genetyki Sądowej (IGS), który jako jedyna placówka w Polsce ma najszerszy zakres wykrywanych związków chemicznych zgodnie z normami unijnymi obejmujący 120 środków psychoaktywnych (narkotyków, dopalaczy, leków) w materiale biologicznym takim jak krew mocz i włosy. Szybkość przygotowywania ekspertyz (14-21 dni) oraz wysoki współczynnik oznaczeń pozytywnych ze względu na szeroki zakres i dużą czułość analiz. Takie podejście umożliwia najnowsza technologia badań przy zastosowaniu najlepszych na świecie chromatografów oraz wysoki stopień robotyzacji analiz.

Zakres usługi:

Prowadzimy testy na włosach:

Największe zalety metody badania substancji we włosach to długie tzw. „okno czasowe” pozwalające na podanie przybliżonego czasu zażycia substancji nawet do 12 miesięcy wstecz.

W przypadku próbki śliny substancje można stwierdzić tylko w ciągu 48 godzin od zażycia, a w moczu większość w ciągu 2-3 dni od kontaktu.

Bardzo trudne jest zafałszowanie próbki włosów co jest możliwe w przypadku moczu (eliminacja fałszywie ujemnych wyników).

Eliminują możliwość zewnętrznej kontaminacji poprzez np. przebywanie w pomieszczeniu gdzie palono narkotyk (brak fałszywie dodatnich wyników).

Badania pokazują najwyższą skuteczność detekcji we włosach substancji psychotropowych czy środków odurzających (narkotyków) w porównaniu do innych materiałów biologicznych.

Jak pobieramy materiał do badań:
Materiał do badań to kosmyk włosów o grubości około średnicy ołówka, włosy zwyczajowo ścina się na głowie ale mogą być to włosy pochodzące z ciała. Substancja aby została wbudowana we włos potrzebuje około tygodnia, natomiast wykrywalna zostaje dopiero po miesiącu.

Fizykochemia


Kancelaria Detektywistyczna Detektonica na zlecenie Klienta dyskretnie pozyskuje materiał do badań i przeprowadza analizy fizykochemiczne przy współpracy z Instytutem Genetyki Sądowej (IGS), gdzie badania wykonywane są w najszerszym zakresie w Polsce. Oznaczane są  materiał pochodzenia roślinnego (fragmenty całych roślin, susz, żywica, olej), proszki, tabletki, płyny.

Zakres usługi:

Testy DNA – ustalenie ojcostwa, pokrewieństwa

 


Kancelaria Detektywistyczna Detektonica na zlecenie Klienta dyskretnie pozyskuje materiał do badań i przeprowadza testy DNA przy współpracy z Instytutem Genetyki Sądowej (IGS), gdzie badania wykonywane są w najszerszym w zakresie w Polsce.

Testy DNA, dające prawdopodobieństwo wyniku identyfikacji genetycznej wyższe niż 99.9999% (tzn. graniczące z pewnością), pozwalają na ustalenie pokrewieństwa i ojcostwa (test na ojcostwo). Polegają one na zbadaniu zapisu genetycznego kilkunastu markerów genetycznych (odcinków DNA) rozsianych po całym genomie. Do badań tych wybiera się takie, które spełniają podstawowe kryteria jakimi jest wysoka unikalność i duża różnorodność (polimorfizm). Uzyskany profil genetyczny złożony z kilkunastu markerów może być unikatowym wyznacznikiem każdej osoby tzw. „genetycznym odciskiem palca”.

Zakres usługi:

jeżeli wyniki badań DNA mają być użyteczne tylko dla osobistej wiedzy Klienta; w tym wypadku pobranie materiału do badań DNA wykonuje się ze śliny. Wynik testu DNA na ojcostwo otrzymuje się do 10 dni roboczych – cena 599 zł brutto (dyskretne popranie materiału przez detektywa od 1500 zł netto)

jeżeli niemożliwe jest pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka, oferujemy badanie z tzw. “mikrośladów”, w tym wypadku materiał do badań mogą stanowić nawet niewidoczne gołym okiem, niewielkie ilości materiału biologicznego, znajdującego się m.in. na: szczoteczce do zębów, ustniku butelki, smoczku, gumie do żucia, niedopałkach, maszynce do golenia, włosach wyrwanych z cebulkami, itp. Wynik testu DNA na ojcostwo otrzymuje się do 14 dni roboczych – cena 759 zł brutto (dyskretne popranie materiału przez detektywa od 1500 zł netto)

jeżeli wyniki badań DNA mają posłużyć jako dokument prawny; w tym wypadku wymagane jest uczestnictwo matki, dziecka i domniemanego ojca oraz podanie danych personalnych (akt urodzenia dziecka, dokument tożsamości matki i domniemanego ojca) – cena ustalana indywidualnie

materiał do badań pobierany jest protokolarnie matki, dziecka i domniemanego ojca przez wykwalifikowanych pracowników. Materiał stanowią wymazy z wewnętrznej strony policzka, dzięki czemu pobranie jest bezbolesne i nieinwazyjne, dlatego może być przeprowadzone u dzieci w każdym wieku – cena ustalana indywidualnie

jeżeli niemożliwe jest pobranie materiału od domniemanego ojca, oferujemy szeroką gamę testów pozwalających określić pokrewieństwo pomiędzy wybranymi członkami rodziny, np. dziadek – wnuk, babcia – wnuczka, rodzeństwo.

Badania takie dzielimy na:

anonimowe, kiedy Klient chce najpierw ustalić swoje podejrzenia i zleca nam dyskretne pobranie materiału, jak również wykonanie badania

np dla celów Sądowych (formalne), kiedy w wyniku pozytywnego anonimowego badania Klient decyduje się (za naszym pośrednictwem) skontaktować z osobą spokrewnioną (która również wyrazi chęć i zgodę na sformalizowane potwierdzenie pokrewieństwa).

Oferta dyskretnego pozyskania materiału i wykonania anonimowych testów:

Oferta pozyskania materiału i badań dla celów sądowych:

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.