Marek Bryling

Specjalista informatyki śledczej (cyberprzestępczość)
Doświadczony Specjalista Cybersecurity, architekt systemów, lider techniczny i programista. W branży posiada ponad 23 lata doświadczenia. Głównie w rozwiązaniach backendowych, systemach rozproszonych . Współtwórca projektów m.in. dla takich firm jak: STX Next, Clearcode, Numisec, Look4App, BoxOfAds, Codernity, Agridata.

W Kancelarii Detektywistycznej Detektonica zawiaduje komercyjnym Laboratorium Kryminalistycznym, w którym wykonywane są badania m.in. z zakresu telefonii komórkowej i informatyki. Przeprowadza ekspertyzy z dziedziny IT i informatyki śledczej. Z powodzeniem realizuje zlecenia z dziedziny bezpieczeństwa, audytów powdrożeniowych, audytów bezpieczeństwa oraz testów penetracyjnych.

Analizy bilingów operatorów komórkowych

Wykonujemy opinie połączeń telefonicznych pomiędzy użytkownikami z wykorzystaniem zarówno bilingów uzyskanych od operatorów jak również danych wyodrębnionych z zabezpieczonych telefonów komórkowych. Oprócz analiz zestawienia kierunków połączeń, wysyłania wiadomości tekstowych, jesteśmy w stanie wykazywać sposób poruszania się osób na podstawie analiz anten BTS lub współrzędnych GPS. Dodatkowo nasze analizy mogą skupiać się wyłącznie na obszarze popełnionego przestępstwa. Oznacza to, że jeśli przestępstwo zostało dokonane np. w określonej dzielnicy możemy skupić się na tym obszarze, podając takie dane jak: kto w tym czasie przebywał w tym miejscu, kto dzwonił z tego miejsca i gdzie, kto otrzymywał wiadomości tekstowe bądź MMS w chwili popełniania przestępstwa itp. Nasza usługa może okazać się pomocna w sytuacjach, w których trzeba stwierdzić czy dane osoby spotkały się w określonym miejscu, czy przez ostatnie 24h przebywały razem, czy użytkownik pomimo zapewnień, że był w domu, tak naprawdę przebywał w innej lokalizacji.

Zablokowane urządzenia mobilne

Odzyskujemy dane z zablokowanych telefonów komórkowych oraz tabletów. Złamiemy każde hasło, pin lub tzw. wężyka. Działamy w sytuacjach trudnych np. w chwili, gdy użytkownik telefonu zaginął lub popełnił samobójstwo i nie ma możliwości uzyskania danych potrzebnych do odblokowania urządzenia lub zwyczajnie użytkownik nie chce podać kodu do zablokowanego telefonu. Wystarczy, że naszym ekspertom zostanie przekazany sposób zabezpieczenia telefonu model i marka urządzenia.

Odzyskiwanie danych

W naszym Laboratorium Kryminalistycznym Detektonica jesteśmy w stanie:

Ustalić treść skasowanych wiadomości SMS i zdjęć MMS
Ustalić treść rozmów telefonicznych
Zlokalizować, gdzie aktualnie znajduje się telefon
Zweryfikować właścicieli telefonów komórkowych
Odzyskać skasowane dane z telefonów, dysków komputerowych, kart pamięci
Przywrócić usuniętą historię korespondencji z dostępnych komunikatorów np. GG oraz skrzynek mailowych

Telefony komórkowe:

Analiza całej zawartości telefonu komórkowego. Raport zawiera dane istniejące i odzyskane (telefon, karta pamięci, karta SIM)
Analiza pod kątem programów szpiegujących w wersji standardowej i rozszerzonej

Komputery i urządzenia mobilne:

Oprogramowanie P2P – rozpowszechnianie
Badanie legalności oprogramowania komputerowego
Wyszukiwanie słów kluczowych
Odtworzenie usuniętej informacji i analiza
Wykonanie kopii binarnej dysku twardego
Wyszukiwanie ukrytych dokumentów w folderach na dysku komputera
Analiza komunikacji e-mail z raportem
Analiza komunikatora z raportem
Analiza korzystania z portali społecznościach z raportem
Pornografia dziecięca – wyszukiwanie filmów i zdjęć

Dyktafon:

Wyodrębnienie nagrań z raportowaniem
Poprawa jakości nagrania
Redukcja szumów, stuków, itp.
Tworzenie scenogramu

Nawigacja GPS:

Analiza urządzenia
Historia tras, wyszukiwane miejsca

Oprogramowania Szpiegujące

Eksperci w Laboratorium Kryminalistycznym Detektonica tworzą na specjalne zamówienie oprogramowanie szpiegujące do telefonów, urządzeń mobilnych i komputerów. Instalacja w systemie jest bardzo prosta i szybka. W sposób niezauważalny dla użytkownika zapisuje się kopia:

Loginów i haseł
Dokumentów dostępnych w systemie
Dźwięków otoczenia, które zapisywane są przez wbudowane w urządzeniach mikrofony
Rozmów telefonicznych przychodzących i wychodzących
Treści wiadomości SMS i MMS
Listy kontaktów
Aktualnej pozycji geograficznej urządzenia przez nadajniki GPS

Cyber włamanie do komputera

W świecie powszechnego dostępu do internetu i wysokiego poziomu umiejętności hakerów Twoja sieć komputerów w firmie jest zagrożona. Tym samym poufność dokumentów, tajemnice przedsiębiorstwa czy dane osobowe są zagrożone na przedostanie się do rąk osób trzecich. W wielu przypadkach taka sytuacja prowadzi do upadku największych korporacji. Oczywiście istnieją systemy, programy, które chronią nasze komputery i zdecydowana większość osób zarządzających firmami uważa, że to wystarcza i mają duże poczucie bezpieczeństwa zabezpieczenia danych. Niestety tak nie jest!!!

Jeżeli chcesz się przekonać jak łatwo ukraść bezcenne informacje z waszych komputerów prosimy o kontakt.
Informatycy Kancelarii Detektywistycznej Detektonica przygotują kontrolowane włamanie do Waszej sieci.
Po zakończonych czynnościach otrzymasz raport i wytyczne jak zwiększyć poziom zabezpieczeń tym samym uniemożliwić możliwość prawdziwego włamania.

Więcej w dziale Cyberprzestępczość >>>

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.