Ustalenia i sprawy majątkowe

Ustalenia i sprawy majątkowe

Ustalenia majątkowe najczęściej dotyczą spraw związanych z egzekwowaniem należności od dłużnika, podziałem majątku między partnerami lub postępowaniami alimentacyjnymi. Strony postępowania często tłumaczą się brakiem dostatecznych środków i wszelkimi możliwymi sposobami starają się zapobiec konieczności spłaty długu lub wykazania majątku, ukrywając faktyczny jego stan i stosując szereg działań, które naszej kancelarii są doskonale znane.

Kiedy sprawa ostatecznie trafia do komornika, najczęściej informuje on, że dana osoba nie dysponuje odpowiednim majątkiem, co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Nieporadność reprezentujących Twoje interesy prawników, organów sądowniczych oraz podmiotów wykonawczych, których zadaniem jest ustalenie, zasądzenie i wyegzekwowanie atrybutów majątkowych, wynika najczęściej z przekazywania niewiarygodnych informacji przez przeciwną stronę postępowania, a tym samym niemożnością ich weryfikacji. Dzieje się tak ze względu na natłok spraw i ograniczone możliwości operacyjno-wywiadowcze wyżej wspomnianych podmiotów. W takich przypadkach licencjonowany detektyw może ustalić faktyczny stan majątkowy i dostarczyć stosowne dowody już na wczesnym etapie postępowania (mediacji adwokackiej z przeciwnikiem procesowym). Tym samym ograniczy poniesione przez Ciebie koszty, skracając znacznie czas postępowania, a w niektórych przypadkach zapobiegnie wręcz jego umorzeniu ze względu niewykrycie majątku.

Pamiętać należy, że ustalenia majątkowe są niezwykle trudne, szczególnie gdy osoba celowo i z premedytacją ukryła bądź próbuje ukryć swój majątek i nie ma możliwości określenia oficjalnych źródeł dochodów. Natomiast proces windykacji należności, gdy już do niego dojdzie, jest bardzo skomplikowany. Notarialne przepisywanie nieruchomości na członków rodziny lub przyjaciół, fikcyjna sprzedaż samochodów oraz innych ruchomości, to tylko niektóre ze sposobów, aby uniemożliwić skuteczną windykację. Dlatego działanie na własną rękę jest w tym przypadku czasochłonne i obciążone wysokim ryzykiem przedwczesnego wykrycia działań.

My postępujemy w sposób dyskretny i skuteczny, a zebrane w toku sprawy materiały mogą być wykorzystane w sądzie jako dowód. Tylko licencjonowani detektywi mogą przetwarzać dane osobowe i majątkowe osób bez ich zgody. W każdym innym przypadku dowód nie zostanie dopuszczony przez sąd.

Ustalenia majątkowe to szereg czynności, których celem jest przygotowanie szczegółowego raportu, dotyczącego majątku osoby prywatnej lub przedsiębiorcy. Pierwszym krokiem jest potwierdzenie danych osobowych. Następnie gromadzi się szereg informacji na temat miejsca wykonywania działalności gospodarczej, udziałów w spółkach, czy występowania jako członek zarządu lub wspólnik spółki. Dla osób prywatnych ustalane są miejsca i adresy zatrudnienia.

W raporcie znajdują się również udokumentowane informacje na temat majątku ruchomego (pojazdy, maszyny, sprzęt, urządzenia wykorzystywane prywatnie i w prowadzonej działalności gospodarczej) oraz nieruchomości (własność domów, mieszkań, lokali biurowych, magazynów oraz współwłasność i użytkowanie wieczyste). Detektyw ustala ponadto informacje na temat nieruchomości zbytych do 5 lat wstecz (wraz z danymi na temat sposobów ich zbycia, przewłaszczenie, sprzedaży w drodze egzekucji, darowizny). To pozwala szybko wykryć dane na temat prób ukrycia majątku. Dane te pochodzą m.in. z ewidencji gruntów, ewidencji pojazdów, sądowych ksiąg wieczystych, Rejestru Dłużników Niewypłacalnych i oczywiście wywiadów terenowych. Sprawdzane są również dodatkowe wierzytelności dłużnika, jego konta bankowe oraz powiązania z kontrahentami i partnerami handlowymi.

W zakresie usługi ustaleń majątkowych proponujemy:
• pełen wywiad majątkowy
• ustalenie bieżących źródeł finansowania
• ustalenie ruchomości i nieruchomości oraz faktu ich zbycia z poszkodowaniem wierzyciela
• ustalenie innych praw majątkowych i faktu ich zbycia z poszkodowaniem wierzyciela (udziały, akcje i inne aktywa finansowe)
• przekazanie informacji dających podstawy do unieważnienia transakcji pozornych zmierzających do ukrycia majątku.

Wstępna konsultacja

250 zł netto*

Szacowany
czas

26 godzin

Orientacyjna cena

3900 zł netto*

Specjalistyczny sprzęt

Koszty opcjonalne

* w przypadku skorzystania z usługi, konsultacja zostaje wliczona w cenę zlecenia

Dodatkowe usługi

Anna Kuś – Adwokat

Anna Kuś Adwokat (sprawy rozwodowe / podział majątku) Profesjonalistka udzielająca pomocy w życiowych sprawach. Adwokat Anna Kuś od wielu lat reprezentuje klientów w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w...

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.