Bezpieczeństwo dzieci

Bezpieczeństwo dzieci

Bez względu na to, z jakiego domu czy środowiska pochodzi Twoje dziecko, może być narażone na nękanie, ostracyzm a nawet przemoc fizyczną ze strony swoich rówieśników już w okresie wczesnoszkolnym. Później przychodzi czas, kiedy rówieśnicy stają się większym autorytetem niż Ty i w sposób naturalny Twoje dorastające dziecko oddala się od Ciebie, jednocześnie chcąc spróbować wszystkiego, do czego do tej pory nie miało dostępu. Często w sposób niekontrolowany, pod wpływem silnej presji rówieśników (chęci dostosowania się do środowiska lub przynależności do „elitarnej grupy”) może wejść w fatalne towarzystwo, z którym będzie zażywać miękkie i twarde narkotyki, dopalacze, kraść, nękać innych rówieśników lub dopuszczać się czynów o charakterze rozbójniczym. Nastolatki mogą wpaść również w spiralę „związków komercyjnych” opierających się na czynach lubieżnych, seksualnych (tzw. sponsoringu, seksie za pieniądze, pedofilii, gwałtu), co niejednokrotnie ma początek w Internecie (cyberprzestępczość)*. Takie sytuacje mają ogromny wpływ na młode osoby i kształtują ich charakter oraz psychikę na całe życie. Niestety sytuacje, w które nastolatki często wplątują się, w ich oczach, urastają do rangi problemów nie do pokonania. Nie dzielą się nimi ze swoimi rodzicami, z którymi mogą być nawet w pozornie przyjacielskich relacjach. Dzieci pozbawione odpowiedniego wsparcia uzależniają się od narkotyków, niszczą  zdrowie dopalaczami, uciekają z domu, okaleczają się lub nawet dokonują prób samobójczych – z różnym skutkiem.

Wchodzenie w dorosłe życie i postrzeganie świata przez dziecko w jego okresie dorastania jest zupełnie inne niż nasze. Młoda osoba nie ma ukształtowanej jeszcze psychiki i systemu emocjonalnego, który odpowiada za  odruchy samozachowawcze. Nie potrafi jeszcze ocenić w sposób właściwy wielu kwestii. Nie ma doświadczenia ani percepcji przewidywania skutków swoich, często pochopnych działań. Środowisko, z tzw. bogatych domów, potrafi być bezwzględne – nawet wtedy, gdy nam rodzicom wydaje się, że nasze dziecko to „aniołek”, które ma do czynienia tylko z podobnymi sobie rówieśnikami. Wg wszelkich statystyk do patologii i nieszczęśliwych wypadków z udziałem nastolatków dochodzi bezpośrednio „pod naszym nosem”, kiedy wydaje nam się, że naszego dziecka to nie dotyczy. 70% tego typu zdarzeń ma miejsce bez wiedzy rodziców.

Jeżeli nie zareagujesz w odpowiednim czasie, skutki mogą być poważne. Jednak aby zareagować, należy mieć wiedzę i dostęp do tego co dzieje się w życiu młodego człowieka, kiedy jest poza naszą kontrolą. Problem w tym, że dziecko najczęściej nie dopuszcza żadnego z rodziców do swojego otoczenia, a próba choćby najmniejszego wniknięcia w nie, kończy się całkowitym zamknięciem młodego człowieka na nas i kolejną awanturą. Wówczas pomocna jest współpraca z doświadczonym detektywem, który w sposób absolutnie dyskretny:

  • zweryfikuje plan dnia Twojego dziecka (gdzie bywa, co robi)
  • zmonitoruje środowisko, w którym obraca się Twoje dziecko
  • sprawdzi z kim się personalnie spotyka
  • zidentyfikuje i sprawdzi podejrzane osoby pod kątem przeszłości, historii kryminalnej, itd.
  • ustali, czy nie nadużywa alkoholu
  • ustali, czy nie zażywa niedozwolonych lub szkodliwych substancji (narkotyki, dopalacze, substancje i leki psychotropowe)
  • wyłapie i zareaguje na wszelkie niebezpieczeństwa (próby gwałtu, seks za pieniądze, czyny pedofilskie)
  • zgromadzi materiał, który pomoże rodzicom, podjąć stosowne kroki.

W sytuacjach, w których pojawi się uzasadniona obawa o bezpieczeństwo Twojego dziecka zapewnimy również dyskretną lub oficjalną >>> ochronę osobistą, realizowaną przez naszych licencjonowanych agentów ochrony.

Ponadto Ty (lub oboje rodziców) i Twoje dziecko możecie skorzystać ze wsparcia psychologa dedykowanego:

  • rodzicom borykającym się z problemami swoich dzieci
  • bezpośrednio Twojemu dziecku (często nastolatek albo dziecko znajduje przyjaciela w osobie psychologa i „otwiera się” przed nim).

*”Nic się nie stało” (Zatoka Sztuki) – dokument Sylwestra Latkowskiego o pedofilii w kręgach celebrytów

Kliknij tutaj >>> Artykuł i materiał filmowy

Wstępna konsultacja

250 zł netto*

Szacowany
czas

od 1 godziny

Orientacyjna cena

150 zł netto*

Specjalistyczny sprzęt

Koszty opcjonalne

* w przypadku skorzystania z usługi konsultacja zostaje wliczona w cenę zlecenia

Dodatkowe usługi

Laboratorium kryminalistyczne – przy współpracy z Instytutem Genetyki Sądowej

Toksykologia Kancelaria Detektywistyczna Detektonica na zlecenie Klienta dyskretnie pozyskuje materiał do badań i przeprowadza ekspertyzy przy współpracy z Instytutem Genetyki Sądowej (IGS), który jako jedyna placówka w Polsce ma...

Joanna Najbor – Psycholog

Joanna Najbor Psycholog (wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne) W obliczu psychologicznego kryzysu człowiek nim dotknięty doświadcza zaburzeń w codziennym funkcjonowaniu. Ciężko radzić mu sobie z tym, co zaburzyło jego rzeczywistość...

Marek Bryling – informatyka śledcza, cyberprzestępczość

Marek Bryling Specjalista informatyki śledczej (cyberprzestępczość) Doświadczony Specjalista Cybersecurity, architekt systemów, lider techniczny i programista. W branży posiada ponad 26 lat doświadczenia. Głównie w rozwiązaniach backendowych, systemach rozproszonych. Współtwórca...

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.