Zdrada Niewierność Dowody

Zdrada Niewierność Dowodyność Dowody

Sprawy rozwodowe nie należą do najprzyjemniejszych, towarzyszą im często silne emocje i wzajemne oskarżenia małżonków. Zanim jednak podejmiesz decyzję o rozwodzie, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Psycholog, adwokat i detektyw specjalizujący się w sprawach rozwodowych pomogą Ci przejść przez ten trudny czas. Jeśli podejrzewasz partnera o zdradę czy oszustwo, nasz detektyw najlepiej wskaże Ci, jak udowodnić winę przy rozwodzie oraz zdobyć dowody potwierdzające zaistniałe fakty.

Ogólnopolska Kancelaria Detektywistyczna Detektonica współpracuje z klientami przy sprawach rozwodowych od wielu już lat. Nasze doświadczenie wskazuje, że najważniejsze przy tego typu postępowaniach jest odpowiednie przygotowanie strategii i dowodów, a także właściwy dobór doradców. Dzięki temu sam rozwód może trwać zdecydowanie krócej, a rozstrzygnięcia sądu mogą być bardziej satysfakcjonujące dla klienta. Detektyw pracuje bezpośrednio na zlecenie klienta, zachowując pełną dyskrecję i poufność, co jest szczególnie ważne przy sprawach rozwodowych. Siedzibą biura Detektonica jest Wrocław, ale działamy na terenie całego kraju (również w mniejszych miejscowościach) oraz za granicą.

Rozwód z orzekaniem o winie – jak ustalić czy wystąpiła zdrada?


Aby udowodnić winę przy rozwodzie, dyskretnie i niezauważalnie zbieramy i przygotowujemy dokumentację papierową, elektroniczną, fotograficzną oraz audio-wizualną, która jest bardzo istotnym elementem postępowania dowodowego podczas sprawy rozwodowej. Dowody zdrady mogą być przedstawione w sądzie podczas sprawy o rozwód. Detektyw może także zeznawać w sądzie jako świadek.

W zależności od przyczyn rozpadu małżeństwa nasz detektyw specjalizujący się w sprawach rozwodowych ustali m.in. plan dnia współmałżonka, jego najbliższe otoczenie, źródło utrzymania i zarobkowania, składniki majątkowe, a w przypadku zdrady dane personalne i adresowe kochanków oraz inne czynniki, mogące mieć istotny wpływ na rozstrzygnięcie sprawy i orzeczenie rozwodu z orzekaniem o winie (np. z powodu zdrady).

Detektyw a dowody zdrady

Kiedy warto podjąć kroki, by zdradę udowodnić? Przede wszystkim, jeśli nie jest się absolutnie pewnym, ale odczuwa się głęboki niepokój wynikający z zachowania partnera. Niepokojących zachowań jest wiele, ale te szczególnie alarmujące to sytuacje, kiedy:

 • nie wiadomo gdzie i z kim partner przebywa
 • późno wraca z pracy
 • często wyjeżdża w podróże służbowe
 • pilnuje, blokuje, zabiera ze sobą wszędzie swój telefon
 • kasuje rozmowy telefoniczne i SMSy w telefonie
 • bardziej niż zwykle dba o zabezpieczenie dostępu do komputera, tableta, telefonu
 • wylogowuje się lub kasuje wiadomości z poczty elektronicznej i portali społecznościowych
 • w czasie rozmowy telefonicznej wychodzi z pomieszczenia, w którym jesteś
 • bardziej dba o swój wygląd niż zwykle
 • śpi poza wspólną sypialnią
 • zmniejsza się częstotliwości kontaktów seksualnych
 • lub nagle zwiększa częstotliwości kontaktów seksualnych w celu zachowania pozorów
 • mniej interesuje się Twoją osobą i wykazuje obojętność
 • wykazuje niechęć do wspólnego spędzania czasu i izoluje się.

Udowodnienie niewierności jest bardzo ważne w sytuacji, gdy ma ono być podstawą do rozwodu, zwłaszcza z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka.

Jak udowodnić mężowi zdradę? Jak udowodnić zdradę żonie?

Kwestia płci nie jest kluczowa w ustaleniach dotyczących niewierności. Mimo, iż mówi się, że kobiety i mężczyźni zdradzają inaczej, to jednak sam schemat umawiania się, potajemnych spotkań oraz ukradkowych gestów jest ten sam. Przede wszystkim, pomimo, że to bardzo trudne, należy opanować emocje i nie ujawniać swoich podejrzeń przed partnerem. Warto natomiast uważnie obserwować jego zachowania i dyskretnie je notować (np. pory powrotów do domu, godziny kiedy nie odbiera telefonu, terminy delegacji). Mając takie informacje, można umówić się na spotkanie z detektywem, który zaplanuje obserwację dzięki której zdobędzie dowody zdrady w postaci zdjęć lub nagrań wideo. Detektyw pomoże także dobrać odpowiednią strategię dalszych kontaktów z partnerem, do momentu złożenia pozwu rozwodowego. To dopiero ten moment jest czasem na ujawnienie wiedzy o niewierności.

Rozwód z winy męża

Zdrada, rozwód i materiał dowodowy2-2-2
Rozwód z orzeczeniem o winie małżonka jest często uzyskiwany, kiedy żona przedstawi dowody jego zdrady. Potwierdzeniem mogą być zdjęcia lub nagrania z kochanką, listy, maile lub SMSy, a także zeznania wiarygodnych świadków. Zebranie dowodów zdrady nie jest sprawą prostą. Aby miały one wysoką wartość dowodową i były uznane przez sąd, powinny być zebrane przez osoby do tego uprawnione. Na mocy ustawy detektyw może mieć dostęp do danych osobowych, jak również może je przetwarzać. Dlatego też zebrane przez niego świadectwa zdrady męża, takie jak zdjęcia z kochanką lub rachunki z hoteli czy restauracji sąd może włączyć do materiału dowodowego, i na ich podstawie orzec rozwód z winy niewiernego małżonka. Czasami zdarza się, że sąd powołuje detektywa na świadka.

Ma on wtedy ustawowy obowiązek pojawić się rozprawie i zeznawać prawdę. Ze względu na wysoki poziom profesjonalizmu i rzetelności, przygotowywane przez nas sprawozdania są czytelne, przejrzyste i solidne, a zatem stanowią źródło wiarygodnych przesłanek do wyroku i mają wysoką wartość dowodową.

Inne przyczyny, które mogą być podstawą do wydania wyroku o rozwodzie z orzeczeniem o winie, to przemoc wobec współmałżonka i dzieci, a także opuszczenie rodziny, pijaństwo, agresja oraz brak łożenia na potrzeby rodziny. Najłatwiejszą do udowodnienia przemocą jest przemoc fizyczna. Trudniej jest udowodnić przemoc psychiczną oraz ekonomiczną. Potrzebny do tego jest m.in. wywiad środowiskowy przeprowadzony przez licencjonowanych detektywów. Zbierane są wtedy zarówno dokumenty, np. wyciągi z konta, jak i zeznania świadków – np. sąsiadów, członków rodziny oraz przyjaciół i znajomych.

Jednak najczęstszym powodem gdy wyrok stanowi rozwód z orzeczeniem o winie jest zdrada.

Rozwód z winy żony


Przesłanki do wydania wyroku o rozwodzie z orzeczeniem o winie są takie same, niezależnie od płci małżonka. Jednak ze względu na wzorce kulturowe kobiety znacznie rzadziej są sprawcami przemocy fizycznej i ekonomicznej, z tej przyczyny też większość współpracy z detektywami opiera się na działaniach polegających na udowodnieniu zdrady, jeżeli małżonkowi zależy na wyroku rozwodu z orzeczeniem o winie. Dowody zdrady przedstawiane w trakcie rozprawy to przede wszystkim zdjęcia, nagrania, dokumenty oraz zeznania świadków. Licencjonowani detektywi gromadzą materiał dowodowy poprzez działania takie jak obserwacja oraz wywiad środowiskowy.

Detektyw a sprawy rozwodowe: dowody zdrady, weryfikacja opieki nad dziećmi, ustalenia majątkowe


Zebrane materiały mogą również posłużyć jako dowody w sprawach o podział majątku, w dochodzeniu alimentacyjnym na drugiego małżonka czy dzieci, w ustanowieniu władzy rodzicielskiej i kontaktu z dzieckiem, sposobów korzystania ze wspólnego mieszkania bądź przyznania go jednej ze stron. Detektyw w drodze obserwacji lub ustaleń przygotowuje sprawdzone informacje, które mogą być wykorzystane w postępowaniu.

Zarówno materiały zebrane przez naszych detektywów w toku sprawy, jak i ich zeznania mogą być wykorzystane w sądzie jako dowód. Jedynie licencjonowani detektywi mogą przetwarzać dane osobowe osób bez ich zgody. W każdym innym przypadku dowód nie zostanie dopuszczony przez sąd, i nawet jasno zaprezentowana wina partnera może nie być uznana.

Rozwód spowodowany zdradą żony lub męża, to bardzo trudne i bolesne doświadczenie, dlatego do naszych klientów podchodzimy z wyczuciem i zrozumieniem. Oferujemy także wsparcie psychologiczne. Kiedy zajdzie potrzeba, będziemy występować i świadczyć na Twoją rzecz w sprawach sądowych, współpracując z reprezentującym Cię adwokatem. Możemy zapewnić Ci również obsługę prawną w ramach naszej kancelarii, realizowaną przez doświadczonego adwokata, wyspecjalizowanego w sprawach rozwodowych i majątkowych.


Sprawdź powiązane usługi detektywistyczne:
>>> Alimenty
>>> Wywiad przedmałżeński

>>> Oszustwa matrymonialne

Wstępna konsultacja

250 zł netto*

Szacowany
czas

30 godzin

Orientacyjna cena

4500 zł netto*

Specjalistyczny sprzęt

Koszty opcjonalne

* w przypadku skorzystania z usługi konsultacja zostaje wliczona w cenę zlecenia

Dodatkowe usługi

Anna Kuś – Adwokat

Anna Kuś Adwokat (sprawy rozwodowe / podział majątku) Profesjonalistka udzielająca pomocy w życiowych sprawach. Adwokat Anna Kuś od wielu lat reprezentuje klientów w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w...

Joanna Najbor – Psycholog

Joanna Najbor Psycholog (wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne) W obliczu psychologicznego kryzysu człowiek nim dotknięty doświadcza zaburzeń w codziennym funkcjonowaniu. Ciężko radzić mu sobie z tym, co zaburzyło jego rzeczywistość...

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.