Wykorzystywanie seksualne dzieci

Wykorzystywanie seksualne dzieci

Wykrycie i udokumentowanie przypadków wykorzystania seksualnego dziecka to bardzo trudne zadanie. Dzieje się tak ze względu na to, że dzieci boją się komukolwiek mówić o takich zdarzeniach z obawy przed późniejszymi konsekwencjami. Dodatkowo, trudno jest zdobyć jednoznaczne dowody winy sprawcy.

Przemoc seksualna może przybierać różne formy, są to zarówno sytuacje, w których dochodzi do kontaktu fizycznego sprawcy i ofiary, jak i np. podglądanie dziecka w kąpieli i w czasie czynności fizjologicznych, werbalne formy molestowania i nakłanianie do kontaktu z treściami pornograficznymi. Dzieci mogą być wykorzystywane przez osoby z rodziny (ojciec, rodzeństwo, bliski krewny), bądź osoby z zewnątrz (przyjaciel rodziny, sąsiad, opiekun, nauczyciel, czy osoba przypadkowa).

Niezależnie od formy wykorzystania sprawę trzeba wyjaśnić, by wykluczyć kontynuowanie przestępstwa. Następstwa wykorzystania seksualnego są długotrwałe i niszczące dla psychiki dziecięcej. Dziecko molestowane seksualnie traci naturalną radość życia, jest przygnębione i opanowane przez destruktywne myśli. Żyje w ciągłym strachu przed reakcją rodziców, bliskich, czy przyjaciół. W życiu dorosłym zdarza się, że samo dopuszcza się przestępstw seksualnych, prostytuuje się lub w inny sposób wchodzi w kolizje z prawem.

Gdy podejrzewasz, że dziecko może być wykorzystywane seksualnie albo masz już niemal pewność, jednak brakuje Ci dowodów, aby powiadomić organy ścigania, lub sprawa jest skrajnie delikatna – domyślasz się, że czynów lubieżnych może dopuszczać się np. Twój partner, jednak boisz się wysuwać oskarżenia, które mogą okazać się bezpodstawne i już na zawsze wpłyną na Wasz związek – zleć niezwłocznie dokładną weryfikację i śledztwo doświadczonemu detektywowi, który w profesjonalny i absolutnie dyskretny sposób (gdy podejrzenia okażą się bezpodstawne) zweryfikuje Twoje obawy. Gdy jednak w wyniku swoich działań potwierdzi zasadność Twoich podejrzeń, zbierze stosowny materiał dowodowy oraz pomoże niezwłocznie powiadomić organy ścigania.
Ponadto będziemy mogli Tobie i Twojemu dziecku udzielić profesjonalnej pomoc psychologa oraz zapewnić stosowną pomoc prawną i reprezentację procesową. W skrajnych przypadkach obejmiemy Was nadzorem i ochroną osobistą. Jesteśmy przygotowani na to, aby zapewnić, rzeczywiste, pełne wsparcie.

Symptomy wykorzystywania seksualnego dziecka:

 • szczególne zainteresowanie sprawami seksu lub wyraźne unikanie tego tematu i wszelkich skojarzeń
 • zaburzenia snu, koszmary senne
 • stan depresyjny oraz izolowanie się od rodziny i rówieśników
 • uwodzicielskie miny, gesty, zachowania
 • specyficzne wypowiedzi na temat własnego ciała: że jest brudne lub uszkodzone
 • niechęć chodzenia do szkoły, zaniedbywanie obowiązków
 • tajemniczość
 • akcenty przemocy seksualnej w rysunkach, zabawach, wypowiedziach
 • niecodzienna agresja
 • próby samobójcze
 • inne skrajne zmiany w zachowaniu.

Wstępna konsultacja

250 zł netto*

Szacowany
czas

20 godzin

Orientacyjna cena

3000 zł netto*

Specjalistyczny sprzęt

Koszty opcjonalne

* w przypadku skorzystania z usługi konsultacja zostaje wliczona w cenę zlecenia

Dodatkowe usługi

Joanna Najbor – Psycholog

Joanna Najbor Psycholog (wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne) W obliczu psychologicznego kryzysu człowiek nim dotknięty doświadcza zaburzeń w codziennym funkcjonowaniu. Ciężko radzić mu sobie z tym, co zaburzyło jego rzeczywistość...

Anna Kuś – Adwokat

Anna Kuś Adwokat (sprawy rozwodowe / podział majątku) Profesjonalistka udzielająca pomocy w życiowych sprawach. Adwokat Anna Kuś od wielu lat reprezentuje klientów w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w...

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.