Kontrola zwolnień lekarskich L4

Kontrola zwolnień lekarskich L4

Pracodawca ma takie same uprawnienia jak ZUS i może sprawdzić, czy zaświadczenie lekarskie pracownika o niezdolności czasowej lub długotrwałej do pracy zostało prawidłowo wystawione i czy pracownik stosuje się do jego zaleceń. Kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich polega na ustaleniu, czy pracownik w okresie, w którym jest niezdolny do pracy nie wykonuje żadnej innej aktywności zarobkowej i nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego w sposób niezgodny z jego celem, czyli np. czy nie przebywa na wyjeździe wypoczynkowym, w klubie, na koncercie lub meczu.

Kontroli podlega też podstawa wystawienia zwolnienia lekarskiego, czyli sytuacja, kiedy dokument dopuszcza poruszanie się chorego poza miejscem zamieszkania. Powodem pozyskania L4 jest np. złamanie kończyny, uszkodzenie kręgosłupa, jednak w wyniku obserwacji, bez wątpienia można stwierdzić, iż pracownik symuluje (np. nie ma gipsu na złamanej kończynie, biega lub jeździ na rowerze mimo uszkodzonego kręgosłupa, itp.).

Jeśli pracownik często korzysta z krótkotrwałych albo przewlekłych zwolnień lekarskich lub istnieje obawa o niewłaściwe wykorzystywanie zwolnień lekarskich, warto wziąć sprawy w swoje ręce i wynająć biuro detektywistyczne.

Detektywi z naszej Kancelarii, dzięki dyskretnej obserwacji wskazanej osoby (nie ma obawy o dekonspirację działań), wykluczą lub potwierdzą Twoje przypuszczenia, a także zbiorą dowody, będące później podstawą do wyciągnięcia konsekwencji wobec nieuczciwego pracownika. Gwarantujemy skuteczność działań i pełną dyskrecję.
Nasze biuro oferuje:

  • dyskretną weryfikację pracownika na L4 w jego miejscu zamieszkania, bądź pobytu
  • śledzenie pracownika w przypadku opuszczenia miejsca pobytu na czas zwolnienia lekarskiego
  • sprawdzenie prawidłowości wykorzystania formy zwolnienia, rekonwalescencji
  • weryfikację podejrzeń o symulowanie objawów choroby lub niezdolności do pracy będącej podstawa wystawienia L4
  • pełną dokumentację – nagrania wideo, zdjęcia.

Wstępna konsultacja

250 zł netto*

Szacowany
czas

16 godzin

Orientacyjna cena

2400 zł netto*

Specjalistyczny sprzęt

Koszty opcjonalne

* w przypadku skorzystania z usługi, konsultacja zostaje wliczona w cenę zlecenia

Dodatkowe usługi

Katarzyna Maśko – Radca Prawny

Katarzyna Maśko Radca Prawny (sprawy gospodarcze) Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i postępowań sądowych w ramach indywidualnej kancelarii radcy prawnego. W pracy zawodowej realizuje zasadę uczciwości wobec...

Marek Bryling – informatyka śledcza, cyberprzestępczość

Marek Bryling Specjalista informatyki śledczej (cyberprzestępczość) Doświadczony Specjalista Cybersecurity, architekt systemów, lider techniczny i programista. W branży posiada ponad 23 lata doświadczenia. Głównie w rozwiązaniach backendowych, systemach rozproszonych ....

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.