Wywiad w sprawie przetargów

Wywiad w sprawie przetargów

Zmowy wykonawców, ustawianie warunków przetargu pod konkretną firmę, korupcja, ceny najniższe z oferowanych… Dziś już  nie mamy pewności co do uczciwie przeprowadzonych przetargów i deklaracji, że wybrano, jeśli nie najlepszą, to przynajmniej bardzo dobrą ofertę. Z drugiej strony, coraz trudniej jest przebrnąć przez gąszcz przetargowych przepisów. Ustawa w tej sprawie została uchwalona w 2004 r. i była już ponad kilkadziesiąt razy nowelizowana, a poprawek, które trafiają do sejmu nie ma końca.

Jako podstawowe kryterium powszechnie stosowana jest najniższa cena. Ma to jedno uzasadnienie – jest to wskaźnik, który można w obiektywny sposób zmierzyć, rzetelniej niż jakość czy solidność. Kryteria, które nie są łatwo policzalne, praktycznie nie istnieją w zamówieniach.

Pozwala to wyeliminować w nieuczciwy sposób konkurencję poprzez zaniżanie propozycji do granic możliwości. A potem, gdy inwestycja jest już w trakcie realizacji więc przerwanie jej pociągnęłoby za sobą niepożądane skutki, za pomocą aneksów do umowy można zwiększyć opłaty i wartość kontraktów.

Kolejną, powszechnie stosowaną i zgłaszaną do weryfikacji naszej Kancelarii Detektywistycznej praktyką, jest brak realizacji przez nieuczciwe podmioty pełnego zakresu usług lub stosowanie niepełnowartościowych materiałów i oszukanych procesów w celu uzyskania rentowności kontraktu przetargowego, wygranego za pomocą zdopingowanej ceny.

Nasza Kancelaria w kwestii przetargów świadczy następujące usługi detektywistyczne:

  • obejmuje przetargi specjalną opieką antykorupcyjną i ochroną przed nieuczciwymi działaniami
  • prowadzi działania weryfikujące SIWZ (Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia) oraz pozostałe dokumenty w celu wykrycia nieprawidłowości oraz działań korupcyjnych
  • weryfikuje zakres i zgodność wykonywanych usług kontraktowych z zakresem zamówienia przetargowego
  • w przypadku wykrycia nieprawidłowości zajmuje się udokumentowaniem nieuczciwych działań, praktyk oraz gromadzi stosowne materiały dowodowe.

Zleceniodawca, który padł ofiarą nieuczciwych działań konkurencji w postępowaniach przetargowych, korzystając z naszych usług, otrzymuje sporządzony przez nasze biuro detektywistyczne  raport z materiałami dowodowymi, które może wykorzystać do unieważnienia przetargu i dochodzenia swoich praw przed komisją przetargową lub na drodze postępowania sadowego.

Naszym Klientom zapewniamy również opracowanie strategii procesowej i usługi doświadczonych w tej dziedzinie prawników.

Wstępna konsultacja

250 zł netto*

Szacowany
czas

30 godzin

Orientacyjna cena

4500 zł netto*

Specjalistyczny sprzęt

Koszty opcjonalne

* w przypadku skorzystania z usługi, konsultacja zostaje wliczona w cenę zlecenia

Dodatkowe usługi

Marek Bryling – informatyka śledcza, cyberprzestępczość

Marek Bryling Specjalista informatyki śledczej (cyberprzestępczość) Doświadczony Specjalista Cybersecurity, architekt systemów, lider techniczny i programista. W branży posiada ponad 23 lata doświadczenia. Głównie w rozwiązaniach backendowych, systemach rozproszonych ....

Katarzyna Maśko – Radca Prawny

Katarzyna Maśko Radca Prawny (sprawy gospodarcze) Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i postępowań sądowych w ramach indywidualnej kancelarii radcy prawnego. W pracy zawodowej realizuje zasadę uczciwości wobec...

Ochrona osobista

Ochrona osobista – co powinieneś wiedzieć Realizując ochronę osobistą i mienia, stawiamy na pełny profesjonalizm działań. Licencjonowali specjaliści wykazują się szeregiem cech, umiejętności i niezbędną wiedzą, pozwalającą im pełnić...

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.