Wyłudzenia kredytów i leasingów

Usługi przeznaczone dla sektora bankowego, leasingowego i instytucji finansowych.

Realizujemy usługi dopasowane do potrzeb kontrahentów z sektora bankowego i leasingowego. Gwarantujemy zachowanie najwyższej jakości, utrzymanie poufności powierzonych danych i przestrzeganie najwyższych standardów etycznych. Mamy możliwość przesyłania danych drogą elektroniczną lub bezpośredniego połączenia z bazą kontrahenta. Wykonujemy działania w reżimie ustawy o usługach detektywistycznych. Od wielu lat z powodzeniem pracujemy z bankami i firmami leasingowymi. Legitymujemy się znaczącymi osiągnięciami w działaniach, których celem jest ustalenie danych dotyczących osób zadłużonych.

  • Raporty o podmiotach

Polegają na sprawdzeniu wszelkich dostępnych danych podmiotu miedzy innymi w takich źródłach, jak GUS, EDG, KRS, źródła internetowe. Podjęte działania mogą obejmować również weryfikację numerów telefonów czy sprawdzenie istnienia zadłużeń. Zlecenie może być zrealizowane już po 24 godzinach.

  • Raporty terenowe o podmiotach lub osobach

Polegają na sprawdzeniu wszelkich danych adresowych podmiotu lub osoby, ustaleniu opinii o podmiocie, sposobu prowadzenia faktycznej działalności, sporządzeniu dokumentacji fotograficznej.

Działania wykonujemy w trybie jawnym bądź niejawnym dla badanego podmiotu lub osoby. Zlecenie może być zrealizowane już po 48 godzinach. Uzyskane dane są dokładnie analizowane i pozwalają na ustalenie wiarygodności lub zagrożeń ze strony badanego podmiotu.  Nasi Partnerzy biznesowi na podstawie tych danych mogą uniknąć zawarcia umowy z niewiarygodnym partnerem.

  • Raporty windykacyjne o podmiotach lub osobach

Polegają na nawiązaniu kontaktu z podmiotem lub osobą i ocenie sytuacji. W trakcie działań ustalamy przyczynę braku spłaty, weryfikujemy możliwości płatnicze, realne możliwości odzyskania długu w procesie windykacji polubownej, komorniczej lub brak takich możliwości, przyjmujemy pisemne oświadczenia od Kontrahentów np. wnioski o restrukturyzację lub inne.

Raport może zawierać dokumentację fotograficzną, sprawdzenie stanu zabezpieczenia kredytu – ruchomości bądź nieruchomości, ustalenie nr księgi wieczystej oraz odpowiedzi na inne pytania zadane przez kontrahenta.

  • Wywiady o podmiotach lub osobach

Odpowiadają na konkretne pytania stawiane przez kontrahenta. W ramach wywiadu szczegółowo sprawdzamy powiązania danego podmiotu lub osoby, poszukujemy innych firm, w których działają (np. mają udziały). W zależności od rodzaju powierzonej sprawy możemy poszukiwać majątku, wskazać drogi jego przepływu pomiędzy podmiotami lub osobami, ustalać przesłanki wskazujące na popełnienie przestępstwa lub poszukiwać dowodów umożliwiających złożenie skargi pauliańskiej. Informacje ustalamy w źródłach urzędowych lub u osób, które mogą mieć informacje o zdarzeniu. Działamy w sposób uniemożliwiający identyfikację naszego kontrahenta lub źródła informacji przez badany podmiot.

W toku działań możemy współpracować ze służbami prawnymi partnera biznesowego, zdobywając informacje niezbędne do prowadzonych działań prawnych. W razie potrzeby nasi detektywi mogą być świadkami w prowadzonych procesach sądowych.

  • Poszukiwanie przedmiotów zabezpieczeń

Podejmujemy się poszukiwania samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu budowlanego, maszyn, linii produkcyjnych itp. Działania mają na celu ustalenie miejsca przechowywania przedmiotów, które są zabezpieczeniem kredytu / leasingu. Na wniosek kontrahenta możliwe jest podjęcie dodatkowych działań:

  • oceny stanu i sposobu użytkowania przedmiotu
  • sprawdzenie polis ubezpieczeniowych
  • zabezpieczenie przedmiotu do czasu odebrania go przez pracowników Partnera biznesowego
  • odbiór przedmiotu przez naszych pracowników.

Po zakończeniu działań kontrahent uzyskuje raport w wersji papierowej oraz elektronicznej wraz z dokumentacją fotograficzną miejsc, dokumentów, obiektów. Wywiady są prowadzone przez najbardziej zaufanych i doświadczonych detektywów, których obowiązuje tajemnica zawodowa. Powierzone nam sprawy przekazywane są wyłącznie wybranym pracownikom z wieloletnim doświadczeniem.


Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług realizowanych w tym obszarze biznesu:
>>> Wywiad antyfraudowy i antykorupcyjny
>>> Ustalenie majątku dłużnika

>>> Windykacja terenowa
>>> Nadużycia i kradzieże

Wstępna konsultacja

250 zł netto*

Szacowany
czas

8 godzin

Orientacyjna cena

1200 zł netto*

Specjalistyczny sprzęt

Koszty opcjonalne

* w przypadku skorzystania z usługi konsultacja zostaje wliczona w cenę zleceni

Dodatkowe usługi

Marek Bryling – informatyka śledcza, cyberprzestępczość

Marek Bryling Specjalista informatyki śledczej (cyberprzestępczość) Doświadczony Specjalista Cybersecurity, architekt systemów, lider techniczny i programista. W branży posiada ponad 23 lata doświadczenia. Głównie w rozwiązaniach backendowych, systemach rozproszonych ....

Katarzyna Maśko – Radca Prawny

Katarzyna Maśko Radca Prawny (sprawy gospodarcze) Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i postępowań sądowych w ramach indywidualnej kancelarii radcy prawnego. W pracy zawodowej realizuje zasadę uczciwości wobec...

Przedstaw nam swoją sprawę i oczekuj skutecznych rozwiązań

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.